Hizmetlerimiz

Diyetisyen & Yaşam Koçu P. Seda Cengiz'in Sunduğu Hizmetler

Diyet ve Sağlıklı Beslenme

Kilonuz, boyunuz ve yaşınız kaç olursa olsun, sağlıklı beslenme hayatınızı en iyi şekilde sürdürebilmeniz için gereklidir. Diyetisyen P. Seda Cengiz, size özel diyet ve sağlıklı yaşam menülerinizi oluşturabilir, takip edebilir ve yaşam kalitenizi yükseltebilir.

Aldığınız diyet hizmeti ile sayıları 3000’in üstünde mutlu danışan arasına katılabilir, daha sağlıklı bir yaşama ilk adımı atabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu

Sağlıklı beslenmek yaşam kalitenizi artırsa da, her zaman mutlu ve başarılı olmanızı sağlamayabilir. Bu noktada, Diyetisyen ve Yaşam Koçu P. Seda Cengiz ile yapacağınız seanslar içinizdeki gücü ortaya çıkartmanıza yardım edebilir.

Yaşam koçluğu hizmeti sayesinde kendi içinizdeki enerjiyi ortaya çıkartarak, daha mutlu ve başarılı bir hayata sahip olabilirsiniz.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumunuzda ihtiyacınız olan beslenme ve yaşam standartlarına ulaşmanız artık çok kolay! Diyetisyen ve Yaşam Koçu P. Seda Cengiz, kurumunuzun yönetim ekibine ve/veya tüm kadrosuna yerinde bireysel beslenme danışmanlığı verebilir.

Ayrıca kurumunuzun mutfağında / yemekhanesinde beslenme programlarının hazırlanması ve denetimini yapabilir. Kurumunuzun müşterileri de çalışanlarınız gibi bu hizmetten faydalanabilirler.

Kurumunuz tarafından yayımlanan kurum içi ve/veya kurum dışı yayın organlarına yönelik beslenme, diyet ve yaşam koçluğu makaleleri yazılmasını isterseniz de Diyetisyen ve Yaşam Koçu P. Seda Cengiz size yardımcı olabilir.

Restoran & Catering Menü Planlama

Restoran ve Catering Firması iseniz, müşterilerinize en iyi hizmeti vermeniz için buradayız! Kurumunuzun hedef kitlesine özel beslenme programları hazırlayabilir, bu programların detaylı analiz ve takibini yapabiliriz.

Restoranınız ve/veya Catering Firmanız için sağlıklı menüler veya diyet menüleri hazırlanmasını isterseniz Diyetisyen ve Yaşam Koçu P. Seda Cengiz ile hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Anaokullarına Özel Menü Planlama

Anaokulları, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan en önemli kurumların başında gelir. Diyetisyen ve Yaşam Koçu P. Seda Cengiz,Türkiye genelinde çalışıyor olduğu anaokullarında çocuklarımızın beslenme kalitesini artırmış, ailelerini de bu sayedememnun bırakmıştır.

Anaokulunuz için sağlıklı beslenme menüsü isterseniz hemen bizi arayabilirsiniz. Çocuğunuzun okuduğu anaokulundan da bu hizmeti sağlamasını isteyebilir, doğrudan görüşme sağlayabilirsiniz.

Besin İntolerans Testi Ardından Diyet Takibi

Besin intolerans testi ardından yapılacak incelemeler sonucunda, Diyetisyen ve Yaşam Koçu P. Seda Cengiz sizin için test sonuçlarınıza göre bir beslenme programı çıkarabilir ve takibinizi yapabilir.

Vücut Analizi

Size özel beslenme programınızın temeli, vücudunuzun detaylı analizidir. Tanita MC 780 vücut analizi cihazı ile belli aralıklarla gerçekleştirilen bu analiz sonrasında, vücudunuzdaki yağ/kas oranı, yağların hangi bölgelerde toplandığı gibi pek çok bilgi edinilir.

Edinilen bu bilgiler süreç içerisindeki değişiminizi de gözler önüne serecek, kendinize olan güveninizi gün be gün artıracaktır.

Kilo Verme

Fazla kilolarınızdan kurtulmak düşündüğünüz kadar zor değil! Hayatınızın dinamiklerine özel olarak hazırlanmış beslenme programınızı düzenli uyguladığınızda, fazla kilolarınızdan kurtulmak çok daha kolay hale gelecektir.

Fazla kilolarınızdan kurtularak kendinize olan güveniniz artacak, daha mutlu ve sağlıklı bir yaşamın tohumlarını atmış olacaksınız.

Kilo Alma

Diyet her zaman kilo vermek için yapılmaz. Kilonuz olması gerekenden az ise de, size özel bir beslenme programıyla sağlıklı kilonuza ulaşmanız sağlanabilir. Vücudunuza gerekli olan enerjiyi sağladığınızda, yaşam kalitenizin arttığına şahit olacaksınız.

Kilo almak için sevdiğiniz ve ihtiyacınız olan besinler göz önünde bulundurularak hazırlanacak bir beslenme programı, size kendinizi çok daha sağlıklı hissettirecektir.

Çocuklar için Diyet

Çocukların vücudu yetişkinlere göre daha farklı işler. Yetişkinlerin beslenme programı çocuklarda birebir uygulandığında sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların çözümü için, çocuklara özel beslenme programları yazılmalıdır. Diyetisyen P. Seda Cengiz, uzun yıllardır çocuk beslenmesi alanında yaptığı çalışmaların sonucunda çocuklarınızın çok daha sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlayabilir.

Çocuklarınıza özel olarak uygulanan beslenme programları, onların kendilerine özgü ihtiyaçlarını göz önünde bulunduracak ve yaşam kalitelerini artıracaktır.

Yetişkinler için Diyet

Herkesin kendine özgü beslenme alışkanlıkları vardır. Diyetisyen P. Seda Cengiz ile yapacağınız seanslar, sizin beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyecek, daha sağlıklı bir hale getirecektir. Beslenme alışkanlıklarınız gözetilerek size özel hazırlanmış beslenme programlarına uymak çok daha kolay olacaktır.

Sağlıklı bir yaşam sağlıklı bir vücuttan geçer. Vücudunuzun sağlıklı olması için ona ihtiyacı olan besinleri ihtiyacı olan miktarlarda vermeniz gerekir. Size özel beslenme programınız tam da bunu yapmanızı sağlayacaktır.

Gebelikte Diyet

Bir can taşımak tüm yaşamınızda başınıza gelebilecek en önemli olaydır. Gebelik sürecinde beslenmenize dikkat etmeniz,sizin olduğu kadar yetiştireceğiniz nesillerin de sağlığı açısından çok önemlidir. Gebelik süreci için beslenme programı hazırlamak özel uzmanlık gerektiren bir alandır. Diyetisyen P. Seda Cengiz bu alanda yaptığı çalışmalarla bugüne kadar pek çok gebelik sürecinin sağlıklı geçmesine yardımcı olmuştur.

Siz ve taşıdığınız can için özel olarak hazırlanacak beslenme programlarıyla, siz de bu süreci en sağlıklı şekilde geçirebilir vesağlıklı nesiller yetiştirebilirsiniz.

Emzirme Döneminde Diyet

Gebelik döneminde sağlıklı beslenmeniz, bebeğinizin sağlıklı büyümesi için tek başına yeterli değildir. Dünyanın en kutsal görevi olan annelik görevinizi yerine getirirken sağlıklı beslenmeniz, bebeğinizin sağlığını garanti altına almanız için gereklidir.

Emzirme döneminize özel hazırlanmış beslenme programınızla, hem kendiniz hem bebeğiniz için çok daha sağlıklı bir hayat sağlamış olacaksınız.

Hastalık Durumlarında Diyet

Diyabet, GUT, Hipertansiyon, İnsülin Direnci, Reaktif Hipoglisemi, Besin Alerjileri, Kalp Hastalıkları, Karaciğer Yağlanması, Sindirim Sistemi Hastalıkları (ülser, gastrit, reflü vb.), Jinekolojik Hastalıklar, Kemik / Eklem Hastalıkları ve Yüksek Kolesterol gibi hassas durumlar için oluşturulacak beslenme programları özel olarak hazırlanmalıdır. Diyetisyen P. Seda Cengiz, hastalık durumlarında beslenme programları hazırlamak üzerine* yaptığı çalışmalar sayesinde* size özel sağlıklı beslenme programları hazırlayabilir.

Hastalık durumlarında vücudu sağlam tutabilmek için beslenmeye özel önem göstermek çok önemlidir. Size özel beslenme programınızla bu önemi göstermek çok daha kolay olacaktır.

Sporcu Beslenmesi

Sporcular için hazırlanan beslenme programları, normal hareketlilik düzeyinde hazırlanan programlardan oldukça farklıdır. Diyetisyen ve Yaşam Koçu P. Seda Cengiz, sporcu beslenmesi alanında yaptığı çalışmalar sonucunda beslenme programlarını düzenleyebilir ve takip edebilir.

Online Diyet & Takip Sistemi

Yoğunluk ve mesafeler, her zaman diyetisyeninize gitmenize izin vermeyebilir. Böyle durumlar için online olarak yapılacak takip ile birlikte, bulunduğunuz yerden diyetisyeninize gitmiş kadar olabilir, yaşamınıza çok daha sağlıklı şekilde devam edebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme Eğitim Seminerleri

Hollanda ve İstanbul’da verdiği eğitim seminerlerinin ardından, Diyetisyen ve Yaşam Koçu P. Seda Cengiz, siz ve/veya kurumunuz için sağlıklı beslenme eğitim seminerleri verebilir. Yerinde yapılacak bu seminerlerin programları düzenlenebilir, kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetiyle birleştirilebilir.

Kalori & Besin Değeri Hesaplama

Önceden hazırlanmış menülerinizin kalori ve besin değeri hesaplamalarını Diyetisyen ve Yaşam Koçu P. Seda Cengiz sizin için yapabilir. Beslenme programlarınızın düzenlenmesi ile birlikte verilen hizmetin sonucunda bilimsel metodlar ışığında daha sağlıklı menülere sahip olabilirsiniz.